
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 12 |
| Connector Type | Male Pin |
| Gender | Male |
| Packaging | Reel |
| Termination | SMD/SMT, Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 1.25 mm |
Stock: 569
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16934
Ext.Price$0.16934
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16934 | $0.16934 |
| 10 | $0.15005 | $1.50050 |
| 50 | $0.13296 | $6.64800 |
| 100 | $0.12049 | $12.04900 |
| 500 | $0.10919 | $54.59500 |
| 1000 | $0.09894 | $98.94000 |
| 3000 | $0.09216 | $276.48000 |
| 5000 | $0.08585 | $429.25000 |
